Redmi Pad Pro ekranıyla şaşırttı, bu kadar ucuz tablette bu kadar mükemmel ekran

Redmi, 10 Nisan’da Çin’de düzenlenecek bir lansman etkinliği için hazırlıklarını sürdürüyor ve bu etkinlikte en az iki yeni ürünün, Redmi Pad Pro ve Redmi Turbo 3’ün tanıtılması bekleniyor. Redmi Turbo 3 adından anlaşılacağı üzere yeni bir seriye başlangıç yapacak olsa da aslında bu serinin ilk ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Redmi Pad Pro ise daha önce 10.000 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olacağı yönünde dedikodularla gündeme gelmişti ve bu bilgi şimdi firma tarafından yapılan bir teaser ile doğrulanmış durumda. Önceki modeller Redmi Pad ve Pad SE’nin 18W şarj desteğine karşın, bu yeni tabletin 33W daha hızlı şarj desteğine sahip olacağı Çin’in 3C sertifikasyon platformu tarafından onaylandı.

Ek olarak, firma tabletin ekran özellikleri hakkında da bazı bilgiler paylaştı. Daha önceden Weibo üzerinden yayılan dedikodulara paralel olarak, bu tabletin 12.1 inç boyutunda 2.5K çözünürlüğünde bir IPS ekranla geleceği ve bu panelin 120 Hz değişken tazeleme hızını destekleyeceği belirtiliyor.

Redmi Pad Pro ekranıyla şaşırttı, bu kadar ucuz tablette bu kadar mükemmel ekran

Ayrıca Redmi Turbo 3 ile benzer şekilde, bu tabletin de Xiaomi’nin “Qingshan Eye Protection” göz koruma teknolojisine ve Çin’in CQCC platformu (China Quality Certification Center) tarafından verilen “Vision Health Friendly++” sertifikasına sahip olduğu açıklandı. TÜV Rheinland Göz Koruma sertifikasına da sahip olan bu ekranın sınıfında nadir bulunan bir özellik olduğu vurgulanıyor. Bu ekran ayrıca 600 nit’lik bir tepe parlaklık değerine ulaşabiliyor. Kıyaslamak gerekirse, yakın zamanda piyasaya sürülen Xiaomi Pad 6s Pro’nun 900 nit tepe parlaklığa sahip olduğunu belirtmek mümkün.

Tabletin hangi işlemciyi kullanacağı henüz kesin olarak açıklanmadı. Ancak dolaşımdaki dedikodulara göre 4nm mimarisinde bir yonga setine ve yaklaşık 650.000 AnTuTu puanına sahip olacağı söyleniyor. Cihazın Xiaomi’nin yeni HyperOS işletim sistemiyle, Android 14 tabanlı olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir